Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Łowisko Sazan nr 634

sazan.jpg

Witamy na stronie koła126witamy_698x75.gifWitamy na stronie koła

 

 

Regulamin

Łowiska licencyjnego Sazan nr 634Regulamin : 2023


   Regulamin łowiska specjalnego „Sazan” nr 634 obowiązujący od 01.01.2023r 

 

Nasze „Koło 126 Odra" jest opiekunem zbiornika „Sazan", znajdującego się na terenie Gminy Gorzyce w miejscowości Odra. Trzy lata temu z inicjatywy wędkarzy z tej oto wsi Zarząd koła podjął decyzję o pozyskaniu zbiornika. Po załatwieniu wszystkich spraw formalno- prawnych w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim - zbiornik ten został wydzierżawiony od Urzędu Gminy w Gorzycach oraz od prywatnych właścicieli Państwa Urszuli i Jana Herman. Dzierżawa obejmuje okres 3 lat. Członkowie koła w czynie społecznym zabrali się do pracy, by dostosować zbiornik do użyteczności publicznej. Wykonano w nim przegrody z przęseł i siatki metalowej, by zakupione ryby nie mogły się wydostać poza obszar dzierżawy. Nasze koło wystąpiło do RZGW o rozbiórkę starego transformatora, który zagrażał bezpieczeństwu wędkarzy wjeżdżających za zbiornik. Gruz z rozbiórki został wykorzystany na utwardzenie drogi prowadzącej do łowiska. Stanowiska dla wędkarzy zostały należycie przygotowane, niektóre drzewa podcięto natomiast stare - zagrażające bezpieczeństwu wędkujących zostały wycięte za zgodą Urzędu Gminy. W ich zamian nasze koło - do dnia dzisiejszego - posadziło już 57 drzewek. Dla zachowania należytej czystości ustawiono ogromne kosze na śmieci, które systematycznie zostają wywożone przez Przedsiębiorstwo Komunalne „Eko-Glob" z Bełsznicy. Regularnie co 4 m- ce przegrody zbiornika są kontrolowane społecznie przez grupę płetwonurków z kopalni „Rydułtowy".

 

 

 

 

Od 2007-2009 r. „Sazan" został zarybiony karpiem i szczupakiem w łącznej ilości 3 ton za kwotę 30.000 zł. W tym czasie na zbiorniku wędkowało 250 osób posiadających licencję.

W roku 2008 i 2009 zostały zorganizowane 3- 4 dniowe zawody wędkarskie w łowieniu karpia, w których brało udział 16 drużyn w 2-osobowym składzie. Uczestnikami byli nie tylko wędkarze z Odry i najbliższych okolic ale również osoby pochodzące z Bielska Białej, Żywca, Dobrodzienia, jak i z Czech i Niemiec.

Zwycięzcą zawodów została drużyna Rockworld, posiadająca największy sklep internetowy

o tematyce wędkarskiej, która całą relację z zawodów jak i galerię zdjęć umieściła na swojej stronie promując dodatkowo zbiornik.

Warto podkreślić, że zbiornik „Sazan" jest trzecim zbiornikiem specjalnym w naszym regionie, w którym można złowić rekordowego karpia; znajduje się on tuż po Elektrowni Rybnik i gospodarstwie wędkarskim Państwa Anny i Mariana Białeckich z Pstrążnej.

 

Nasze, koło jako - gospodarz wspomnianych zawodów - zadbało o ogólny porządek, kulturę i bezpieczeństwo. Zbiornik jest regularnie patrolowany przez Policję, Straż Miejską oraz przez Państwową i Społeczną Straż Rybacką. Przed wydzierżawieniem łowiska - 3 lata temu - na tym zbiorniku występował proceder kłusowniczy, był on dzikim kąpieliskiem oraz miejscem zbyt głośnych imprez młodzieży przyjezdnej.

Na utworzeniu zbiornika „Sazan" skorzystali wszyscy - nie tylko miłośnicy spokoju, wędkarze, ale również mieszkańcy Odry, którzy prowadzą działalność gospodarczą i zaopatrują wędkarzy w niezbędny prowiant. Mieszkańcy wsi i nie tylko - w chwilach relaksu spacerują również wraz z rodzinami wzdłuż tegoż zbiornika.

 

 

Nasz plan co do dalszej przyszłości tego zbiornika to:

- utrzymanie czystości na wzorowym poziomie, ustawienie tablic informacyjnych- o występowaniu roślin, ptactwa wodnego i gatunkach ryb, oraz przygotowanie- dwóch stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Organizowanie zawodów w połowie- dużych karpi.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

Kierownictwo łowiska " SAZAN "

 

 

       

 

 

Grafik Zarybień Zbiornika SazanGrafik Zarybień Zbiornika Sazan 2013-2016

 

 

Strona internetowa Koła:  www.kolo-odra.pzw.org.pl

 

                        E – mail:  odra126@pzw.com.pl

 

 

 

 

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Co sądzisz o stronie koła
Super
Dobra
Taka sobie
Mogła być lepsza
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin