Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Rozegrano Zawody Karpiowe Sazan 2016

Aktualności | 2016-06-29 | Publikujący: Koło PZW nr 126 Odra

 

 

Zawody karpiowe sazan 2016 to już historia - w tym roku pogoda , zawodnicy , sponsorzy no i oczywiście karpie i amury dopisały . Zawody na Sazanie w tym roku organizuje wspólnie Koło PZW nr. 126 Odra oraz Sklep Wędkarski RYBKA. Jeszcze nigdy zawody na sazanie nie przynosiły tylu emocji a to za sprawą małych różnic po miedzy zawodnikami z czołowych lokat gdzie każda drużyna potrafiła mieć 3-4 brania w ciągu godziny a później nie mieć ich przez kolejne 24 , co najważniejsze żadna drużyna nie zakończyła zmagań bez ryby , cierpliwie czekając do ostatnich godzin udawało się złowić nawet dwie ryby w ostatnich minutach zawodów.

Tyle ze wstępu teraz czas na konkrety, najpierw dla przypomnienia w zawodach wzięło udział 10 dwu osobowych drużyn . Drużyny wstawiły się na łowisko 8.06.2016 - dwudziestu zawodników nierzadko znających się po kilkanaście lat ustawiło się do wspólnego zdjęcia .

 

 

Krótkie przywitanie , kilka minut rozmów nastąpienie rundka do okola łowiska - co zastajemy ? woda się gotuje ! olbrzymie sazanowe karpie właśnie odbywają tarło 2-3 m od brzegu w grążelach za nic maja nasza obecność , ale nic po 30 min zbieramy się wszyscy na oficjalne rozpoczęcie i upragnione losowanie !

 

Kilka słów od organizatora i prezesa w jednej osobie koła PZW nr. 126 Odra i za kilka minut przystępujemy do losowania . Te kilka słów to miedzy innymi wielkie ukłony i podziękowania w stronę sponsorów naszych zawodów bez których wsparcia i pomocy nasze  9 już zawody by się nie odbyły, ale o tym jeszcze w tym artykule wspomnę . Najpierw losowanie jak zawsze na sazanie spore emocje bo jak na każdym łowisku są miejsca lepsze i gorsze.  Po losowaniu bez zbędnych przemówień , życzymy wszystkim powodzenia a drużyny rozjeżdżają się z wielkimi nadziejami na swoje wylosowane stanowiska , by wkrótce cieszyć się takimi widokami ...

 

GODZINA 16:00 ZAWODY NA Łowisku SAZAN ROZPOCZĘTE !!!! Przez pierwszych parę godzin na łowisko cisza , wszyscy odpoczywają po meczącym dniu  ale około godziny 21 :00 na stanowisku nr. 3 melduje się pierwsza ryba , zabawa tej drużyny dopiero się zaczyna na porannym warzeniu wynik drużyny to 3 karpie z łączną waga 41,90 - ZDECYDOWANE PROWADZENIE

 

W nocy i rano nie próżnowały też inne stanowiska które mogły pochwalić się pięknymi karpiami  i amurami , stanowisko  nr.6  trzy karpie o wadze łącznej  28,50 .

 

 Zawody rozkręciły się na dobre inne drużyny sukcesywnie doławiały  raz amura  raz karpia , istny pogrom amura urządzili  Panowie na stanowisku nr.1 dlaczego ? gdyz złowili 6 amurów i tylko dwa karpie co dało im w końcowej klasyfikacji bardzo wysokie miejsce .

 

Sukcesywnie swoje upragnione KG zbierało dwóch braci stanowiska nr.4 opłacało się bo w końcowych wynikach ta drużyna tez zajęła wysokie miejsce.

Co najważniejsze w zawodach żadna z drużyn nie zjechała do domu o przysłowiowym kiju , nawet z najtrudniejszych stanowisk były wyciągane mniejsze lub większe ryby .

 

 

Z pewnością ozdoba zawodów był nowy rekord życiowy a zarazem największa ryba zawodów  Grzegorza Kąkol z stanowiska nr. 7 piękny karp o wadze 20.02 kg dał łowcy mnóstwo radości , piękny puchar  roczną prenumeratę magazynu KARP-MAX zasiadkę na łowisku starorzeka oraz nagrody rzeczowe .

 

Drużyna z tego stanowiska złowiła jeszcze sporo innych ryb , miedzy innymi tego ładnego karpia , chłopaki pracowali i świetnie się bawili dodając do tego życiówke Grzegorza zawody zaliczając raczej do udanych. 

 

 Była największa ryba zawodów teraz czas na najmniejszą ...Nie sposób ominąć ślicznie ubarwionego karpia KOI ze stanowiska nr. 9 i jedynego szczupaka ze stanowiska nr.2 zresztą chłopaki też nie wyglądają na zmartwionych , udało im się wyjąc dwa ładne karpie , szczupaka i suma ...

 

Stanowisko nr. 14 z kolei w ostatniej godzinie zawodów miało bardzo ale to bardzo nie typowe branie ... O tuż tych dwóch panów ze zdjęcia poniższej zmagało się z braniem dorodnej , dzikiej  SARNY która wchodząc do płytkiej wody zaplatała się w ich żyłki. Walka w zawodach trwała do samego końca różnice po miedzy drużynami z pierwszej trójki były naprawdę nie duże , a szanse na wygraną zachowywały prawie wszystkie  ekipy , ostatnie dwie ryby wyjęte z wody  zostały na kilka minut przed końcem zawodów , dwa brania amura w przeciągu kilku minut zaliczyła drużyna ze stanowiska 13.

 

Ale jak to na zawodach ktoś musi wygrać ktoś musi przegrać , po niżej oficjalne wyniki oraz nagrody specjalne przyznawane zawodnikom w poszczególnych kategoriach :

 

Wyniki zawodów :

 

Miejsce 1 . Andrzej Kocur, Bogusław Kocur

Miejsce 2 . Bogdan Czechowicz, Adam Czechowicz

Miejsce 3 . Mirosław Zawistowski, Arkadiusz Zawistowski

 

 

Narody indywidualne :

 

Andrzej Kocur   - Najwięcej złowionych ryb .

Grzegorz Kąkol  - Za największą rybę zawodów .

Andrzej Kocur   - Za pierwszego karpia .

Adam Czechowicz - Za pierwszego amura .

Adam Bochenek   - Ostatnia Ryba .

Witold Roga     - Za  karpia KOI .

 

Teraz coś o samych sponsorach - Na początek lista sponsorów ZAWODÓW KARPIOWYCH SAZAN 2016 oto ich lista :

 

- Sklep-Karpiowy.pl

- Duxonshop

- Rod Hutchinson Polska

- KARP-MAX

- Sklep Zoologiczno-Wędkarski Rybka Potysz Piotr

- Związek Zawodowy Kadra – Solidarność 80 JSW. S.A. KWK Zofiówka

- Sklep Wędkarski Krzysztof Chaber Jastrzębie Zdrój

- Warsztat samochodowy Tomasz Piprek – Bełsznica

- Łowisko Karpiowe Starorzeka

- Carp old school

- Łowisko Karpiowe Bażyna

- Undercarp

- Forum-Karpiowe.pl

- RAF-MIX

- BANDA-BAITS TEAM

- Saenger Polska

- ANACONDA

- bbaits.pl

- www.tłumiki-sklep.pl www.Webautoservice.pl 

- bandit carp

- Aller Aqua

- Ciepłe posiłki dowoziła RESTAURACJA WIEJSKA ZAGRODA ( Racibórz ul.Eichendorffa 12 tel.726310334 )

  

Po raz kolejny okazało się ze bez nich zawody nie mogą się odbyć , jako organizatorzy serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej imprezy - bez was 9 już zawody na sazanie prawdopodobnie by się nie odbyły , każdy przekazany przez was produkt trafił do naszych zawodników , było tego na tyle dużo iż wszystkie 10 drużyn zostało nagrodzonych ,  oprócz tego wszystkie drużyny otrzymały przez rozpoczęciem zawodów prezenty od sponsorów - jeszcze raz serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje na owocną współprace przy dziesiątej edycji zawodów . Dziękujemy patronom medialnym - KARP-MAX oraz FORUM-KARPIOWE.PL , dziękujemy sędziemu zawodów który zrezygnował z startu i  przez 4 dni był na każde nasze zawołanie , dziękujemy firmie która dowoziła na nasze stanowiska pyszne posiłki ( swoja drogą najlepsze jakie jadłem na zawodach ) dziękujemy tym osobą które pomagały prze rozbijaniu i sprzątaniu bazy zawodów - i na samym końcu dziękujemy wszystkim zawodnikom za 5 dni dobrej i kulturalnej zabawy - DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU NA JUBILEUSZOWYCH ZAWODACH KARPIOWYCH SAZAN 2017 !

 

 

                                                        Grzegorz Danus

 

 


 
  Wyniki Zawody Karpiowe Sazan 2016

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.