Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Rozegrano X zawody karpiowe Sazan 2017

Aktualności | 2017-06-01 | Publikujący: Koło PZW nr 126 Odra

 

X Zawody karpiowe sazan 2017 są już historią , w tym roku głównymi sponsorami zawodów które odbywają się nieprzerwanie od 10 lat  na tej samej wodzie byli SKLEP-KARPIOWY.PL - Przemysław Bzdziuch oraz SKLEP WĘDKARSKI RYBKA WODZISŁAW - Piotr Potysz.


Zawody rozpoczęły się 17 maja 2017 roku i trwały do 21 maja , łowisko SAZAN zostało podzielone na 2 sektory w każdym po 6 stanowisk sponsorami sektorowymi zostali SKLEP-KARPIOWY.PL oraz SKLEP WĘDKARKI RYBKA WODZISŁAW SL. 

W X jubileuszowych zawodach złowiono rekordową ilość karpi i amurów jak na sazana bo aż 637,822  !

 

 

Miejsca premiowane na X ZAWODACH SAZAN 2017 to 1-6  . Przy czym miejsca 1-3 otrzymały - Bony do wykorzystania  w sklepach naszych głównych sponsorów - zasiadki na łowisko Nekielka - piękne puchary oraz pellet. Miejsca 3-6 to już nagrody rzeczowe  . Były też nagrody za największa rybę  ( Podziękowania dla sponsora Grzegorza Kąkol ) za pierwszą rybę oraz za karpia KOI W tym roku losowanie stanowisk poprzedziła mała impreza integracyjna . Był tradycyjny kołacz , był pyszny grill i coś chłodnego do grilla . Był to czas to luźnych rozmów i wspólnych wspomnień , ale dało się wyczuć iż w głowach już tylko losowanie  .Tak wiec  czas brać się do roboty !

 

 

 

W zawodach mamy 12 drużyn , są stanowiska lepsze i gorsze - na sazanie tzw, bankowe miejscówki to stanowiska 1.3.4.12.13.14 i te stanowiska wzbudzają podczas losowania najwięcej emocji - warto dodać iż podczas losowania rozlosowano dodatkowo 2  nagrody niespodzianki w postaci wiaderek pelletu a każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy w postaci pelletu oraz kulek STALOMAX . Losowanie przebiegło szybko i sprawnie najwięcej szczęścia i emocji miała drużyna SKLEP-KARPIOWY.PL Grzegorz Danus & Adrian Danus losując aż 4 razy - w pierwszym losowaniu nagroda niespodzianka , w drugim jocker , w trzecim stanowisko 4 - w czwartym stanowisko 1  ! ! ! 

Około godziny 12 wyjazd na stanowiska  , i czas na przygotowanie stanowiska i łowiska ! o godzinie 16 sygnał i cała fregata modeli zdalnie sterowanych wyruszyła na sazana w poszukiwania karpia . Jako pierwsza pochwalić się rybą mogła drużyna  na stanowisku 12 - Dariusz Bura , Tomek Piprek

 

 

Od tego czasu zgłoszenia nadchodziły lawinowo , a to amur na 13 a to karp na 1 a to 3 ryby na 4 !

 

Ma być krotka ale treściwa relacja wiec nie będziemy opisywać tu wszystkich brań z osobna bo była ich całą masa - Przykład drużyna na  stanowisku 1 gdzie 12 ryb zaparkowało w trzcinach , liliach , korzeniu a tylko 7 ryb na macie . Nie znaczy to ze inne drużyny miały łatwo pod względem zaczepów i spinek byli oni na równo z drużyna z stanowiska 3 która również zaliczyła wiele rozczarowań podczas holu .

 

Następna ciekawa sytuacja to BIG FISH ! Drużyna w skaldzie Grzegorz Kąkol/  Dariusz Gmyrek bo o nich mowa ma chyba na to jakiś patent który obiecali zdradzić po przyszłorocznych zawodach ! Dlaczego patent ? To właśnie ta drużyna łowiła w zeszłym roku karpia o wadze 20.2 kg ( Grzegorz Kąkol ) w tym roku również im sie to udało łowiąc karpia o masie 19,800kg ( Dariusz Gmyrek ) karp jest też nowym PB Darka  GRATULUJEMY ! ! ! oczywiście  Darek nie był by sobą i dołożył do puli karpia 19,570kg. Dodając do tego amury i inne karpie dało im to 3 miejsce w zawodach - Trzecie nie znaczy ze przyszło im łatwo , pierwszy raz na sazanie o 3 miejsce do konca walczyły 4 druzyny ! Stanowiska 1,14,12,13 po miedzy nimi ruznca wachała sie miedzy 2 kg !

 

 

 

 

Miejsce 1 zajęła drużyna na stanowisku 4 Pachucki  Jacek / Sosna Mariusz tu nie ma czego opisywać , drużyna po prostu łowiła wtedy jak wszyscy łowili , ale łowiła tez w tedy jak brania na sazanie na chwile ustawały ! Oni po prostu na jedna rybę sąsiadów odpowiadali trzema większymi karpimi tym samym " odjechali " tak daleko ze ciężko było ich dogonić ! A doławiając następne ryby odbierali ochotę do " gonienia ich " innym drużyną.

 

 

Węgrzyk Łukasz /  Kuc Bogusław - Co by tu napisać hmmm powiem tak mnustwo brań , mnustwo spinek , całą masa ryb na macie i drugie miejsce ! Czyli chopacy sie nie nudzili - mieli co robić na stanowisku .

 

 

Karp KOI z stanowiska 9

 

 

Podsumowując  , zawody mega udane , żadnych nieporozumień po miedzy drużynami , żadnych protestów , piękna pogoda - cała masa ryb !

 

 

OFICJALNE WYNIKI X ZAWODÓW KARPIOWYCH SAZAN 2017

                 

Miejsce 1. Team Fantazja -  Pachucki  Jacek  & Sosna   Mariusz      158,690 kg

Miejsce 2. Team Grants Carp - Węgrzyk Łukasz & Kuc Bogusław  93,670 kg

Miejsce 3. Team Karp-klub.pl - Kąkol Grzegorz & Gmyrek Dariusz 77.710 kg

Miejsce 4. Team D & D -  Wożniak   Dariusz & Raczyński  Dariusz  77,370 kg

Miejsce 5. Team SKLEP-KARPIOWY.pl - Danus Grzegorz, Danus Adrian 76,050 kg

Miejsce 6. Team Piraci - Piprek Tomasz,Bura Dariusz  75,352 kg.

 

 

Ogromne podziękowania dla głównych sponsorów sektorowych - SKLEP-KARPIOWY.PL oraz SKLEP WĘDKARKI RYBKA WODZISŁAW Piotr Potysz , oraz dla całej reszty form które wspomogły naszą imprezę !

 

Lista sponsorów:

 

SKLEPKARPIOWY.PL 

SKLEP ZOOLOGICZNO WEDKARSKI RYBKA WODZISŁAW ŚL

RAFMIX 

UNDERCARP

BANDABAITS 

CARPTRAVEL

ALLER AQUA

Koło 126 ODRA

NASH TACKLE POLSKA

ŁOWISKO KARPIOWE NEKIELKA

Grzegorz Kąkol AUTO NAPRAWA

Cukiernia R. Walecki

STALOMAX

CARP ONLY

CARP OLD SCHOOL

 

PATRONAT MEDIALNY OBIELI :

KARPMAX

FORUMKARPIOWE.PL

C A R P P A S S I O N

portal.expertkarp.pl

 

 

 

Przyszły rok to już 11 zawody na sazanie . Z pewnością będzie troszkę zmian ale na pewno na lepsze . Zapewniam będziecie miło zaskoczeni kilkoma nowościami które zostaną wprowadzone po raz pierwszy na SAZANOWYCH  zawodach ! Do zobaczenia

 

  

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.