Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Dzień życia szczęśliwego wędkarza koła 126 Odra

Aktualności | 2010-05-04 | Publikujący: Koło PZW nr 126 Odra

Przeprowadzony wywiad z kolegą Arkadiuszem Zawistowskim członkiem Koła 126 Odra  szczęściarzem który w dniu 03 maja 2010 roku złowił aż sześć okazów.

  

Redaktor:  Kolego Arkadiuszu piękny dzień sześć okazów w kilka godzin widzę zadowolenie na twarzy...

 

  

Oj tak ależ przeżycie to coś niesamowitego, tak naprawdę kiedy wybierałem się na ryby nie przypuszczałem że doznam tyle wrażeń dlatego że pogoda była nienajlepsza deszczowa ja jednak postanowiłem wybrać się  w tym dniu na zbiornik licencyjny Sazan mojego Koła PZW nr 126 Odra.

 

 

 Redaktor: Prosiłbym w kilku zdaniach opowiedzieć swoją przygodę..... 

 

Przyjechałem nad wodę o godziny 10.00 po przygotowaniu sprzętu około  godziny 11.00  wywiozłem  zestawy modelem zdalnie sterowanym około 120 metrów, na przynętę zastosowałem popularną  kukurydzę i jak zwykle zaczęło się czekanie na te wymarzone brania .

W pełni zapatrzony na wodę około godziny 12 z minutami zabrzmiał sygnalizator oraz nastąpił gwałtowny odjazd po około 15 minutach zaciętej walce i opornym holu przy brzegu pojawił się pokaźny amur w trakcie podbierania połamał ramię podbieraka, po zmierzeniu ryby okazało się że moja zdobycz waży 13 kilogramów i mierzy 100 cm , wtedy poprosiłem kolegów wędkarzy  łowiących na drugim stanowisku  o zrobienie zdjęcia , niestety aparat był trochę skomplikowany i nic  z tego nie wyszło a rybę wypuściłem z powrotem do wody .

 

 

 

Redaktor: No to już ładna ryba .......

 

Tak byłem bardzo zadowolony a tu o godzinie 13 nastąpiło drugie branie następny hol i jest karp 80 cm ważył 12,80 kg , tym razem inny kolega zrobił pamiątkowe zdjęcia . nie minęło długo czasu a tu następne branie nastąpiło o godzinie 13,20  i tym razem był karp ale mniejszy 6,00 kilogramów , potem nastąpiła przerwa kiedy zaczął padać deszcz  myślałem  że zakończę już połów i tak dla mnie bardzo udany.

W tym momencie podeszła do mojego stanowiska kontrola Państwowa Straż Rybacka , Policja i ESR Okręgu z Katowic po skontrolowaniu gdy tylko odjechali  nastąpiło kolejne gwałtowne branie i tym razem był karp kolos ważył 15,1 kg mierzył 90 cm , co za przeżycie gdy tylko zostały zrobione zdjęcia na druga wędkę nastąpiło ponownie branie ale tym razem ryba mnie pokonała zestaw został zerwany.

 

Zbliżał się  już wieczór godz. 19,10 a tu ponowne branie ależ walka tym razem ryba uciekła do wodnych roślin niestety nad zbiornikiem byłem sam postanowiłem  zadzwonić po pomoc , po około 15 minutach przyjechał kolega Darek który mi pomógł w holowaniu ryby i zrobił zdjęcia amura  ależ kolos 108 cm 20,1 kg.

 

 

Redaktor : Ale okaz 20 kg to potężna ryba

 

Tak amur jest rybą bardzo waleczną dlatego dziękuję koledze Darkowi za pomoc i mógł razem ze mną przezywać te piękne chwile.

 

o godz. 19,30 uradowany  pakuję jedną wędkę i wtym momęcie  na drugą wędkę następne  branie i zaś amur 90 cm 13,30 kg .

 

Teraz już miałem dosyć pięknej mojej przygody , przemoczony deszczem  spakowałem  wszystko i wracam szczęśliwy do domu  , oczywiście szybko aby się pochwalić a tu pech policja radar i szybkość oczywiście mandat karny i pkt. Mina mi opadła ale nadal jestem szczęśliwy powtarzałem sobie taki dzień dla wędkarza zdarza się tylko raz.

 


wyprawa wędkarska

 


Redaktor : Jak długo kolega wędkuje

 

Jestem członkiem w kole od 5 lat a pierwszy kontakt z dużymi okazami i połowem karpi zacząłem się interesować od 2 lat od chwili  jak zobaczyłem duże ryby które były złowione przez kolegów na zbiorniku Sazanie , z ciekawością podpatrywałem ich technikę , brania i przeżycia kolegów a dziś no właśnie tym razem to ja jestem szczęśliwcem gdyż mogłem w jednym dniu doznać tyle pięknych chwil a także z zaszczytem uwalniałem moje zdobycze piękne waleczne ryby z powrotem do  wody.

 

Dziękuję za rozmowę i opisanie tak wspaniałej wędkarskiej wyprawy życzę ci następnych pięknych chwil i przeżyć oraz udanych holów wielkich okazów.

 

                                                                  Administrator strony Koła PZW 126 Odra

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Balcerkowski Władysław Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  waldi220

  I tak trzymać Arku bo sazan ma jeszcze niejedną niespodziankę i jeszcze nieraz ręce zabola

 • M Paweł Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  pawel_m

  Cześć Arku!! gratuluje :) i zazdroszcze :)
  pozdrowienia Gladiatorze wodnych i drogowych potworów :)